We wtorek 21 marca w sali OSP Dobryszyce odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
W konkursie o zwycięstwo walczyło 10 uczniów kl. V-VIII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobryszycach i 6 Szkoły Podstawowej w Bloku Dobryszyce.
- W pierwszym etapie konkursu uczestnicy mieli do rozwiązania test, którego zagadnienia dotyczyły wiedzy z zakresu ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W części ustnej uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania obejmujące zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną z zakresu pożarnictwa - mówi Łucja Przerada, koordynator w PSP w Dobryszycach.
Najlepszymi okazali się Agata Szpecińska, Alicja Frydrychowska i Oskar Kwiecień.
- Agata zajęła I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych - dodaje szkolna koordynator.
W kwietniu zwycięzcy eliminacji miejskich i gminnych zmierzą się w etapie powiatowym, który odbędzie się w komendzie powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze