Tomasz Żuchowski, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, napisał do Rafała Dębskiego, że wszystko już praktycznie załatwione.
- Potrzeba wykonania sygnalizacji świetlnej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Radomsku była bezdyskusyjna i myślę, że obaj możemy mieć satysfakcję, że udało się to zrealizować jeszcze w odpowiednim momencie - pisze dyrektor.
I dodaje, że 24 lutego przyjęty przez Radę Ministrów program w zakresie Bezpiecznej infrastruktury Drogowej na lata 2021-2023 to szansa dla Radomska.
- Sporo się udaje, ale jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia. W ubiegłym roku, po przeczytaniu w Internecie materiału z portalu Radomsko24.pl, za który jeszcze raz dziękuję po rewizji w terenie tego tematu kompleksowo uprzejmie informuję, że budowa chodnika przy ul. Narutowicza, na odcinku od ul. Witosa do ronda położonego na skraju miejscowości Blok Dobryszyce, o który Pan również zabiega, będzie w najbliższym czasie realizowana, jesteśmy na ostatniej prostej - informuje.

Wyjaśnia, że taką decyzją podjęto, ponieważ po wybudowaniu A1, droga krajowa nr 91 stanie się, w razie problemów, trasą alternatywną.
- Uznaliśmy, że powinna ona zostać odpowiednio do takich sytuacji dostosowana, w szczególności w kontekście infrastruktury zapewniającej odpowiednie bezpieczeństwo i komfort tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. W związku z tym, w listopadzie zeszłego roku zarekomendowałem w listopadzie do uzgodnienia w Ministerstwie Infrastruktury Program Inwestycji zakładający Budowę ciągu pieszo-rowerowego, zatok autobusowych, odwodnienia i kanału technologicznego w ciągu drogi nr 91, w miejscowości Radomsko - wylicza dyrektor. - Program Inwestycji został uzgodniony w Ministerstwie Infrastruktury w grudniu 2020. Szacunkowa wartość tej inwestycji, to około 4 mln złotych.
Inwestycja ma być realizowana w trybie projektuj i buduj. - Intencją jest, żeby w bieżącym roku przygotować Projekt Funkcjonalno-Użytkowy, przeprowadzić postępowanie przetargowe, w którym wyłoniony zostanie wykonawca i nadzór oraz możliwie szybko rozpocząć projektowanie, tak aby odpowiednio wcześnie w roku 2022 rozpocząć prace budowlane.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze