- Zawsze mówiłem, że nie zamknę szpitala przed innymi pacjentami, choć to najprostsze rozwiązanie – mówi Gazecie dyrektor Kagankiewicz.

(fot. Pixabay)
Do niedawna w Szpitalu Powiatowym ordynatorzy mieli wolną rękę w decydowaniu o tym, czy będą wykonywać planowe zabiegi i operacje. I raczej z tej możliwości korzystali, kiedy w innych placówkach w województwie takie działania ograniczano.
Jak mówi Piotr Kagankiewicz, dyrektor szpitala, on zamykać placówki nigdy nie zamierzał. Jednak teraz, zgodnie z wytycznymi Narodowego Funduszu Zdrowia, zasady nieco ulegną zmianie. Od 23 do 26 marca planowe operacje będą mocno ograniczone, zwłaszcza te wymagające przetoczenie dużych ilości krwi, a od 30 marca będą wykonywane tylko te ratujące życie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze