- Ja jestem ciekaw kto za to płaci, bo mam nadzieję, nie my - zastanawia się nasz Czytelnik. Urząd miasta uspokaja: - Nie ma mowy o jakichkokwiek kosztach.
Radomszczanin przysyła do redakcji kilka zdjęć m Zrobił je w odstępie kilku dni. Pokazują nowy żłobek miejski od strony Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 i teren przy samej szkole.
- Najpierw widziałem jak posiali trawę, to był koszt pierwszy - wylicza. - Potem trawa urosła i to tak, że żłobek za nią zniknął. Moi w końcu ktoś się za to wziął i skosili. To koszt drugi. A potem wszystko zryto i chyba jest nowa koncepcja. Czyli koszt trzeci.
Mężczyzna dodaje, że ma podejrzenia, iż za to wszystko płaci miasto.
- Czyli mieszkańcy, bo to przecież nasze pieniądze. Jeśli to prawda i nikt tego nie pilnuje, to by był ogromny skandal.
Pytamy o tę sytuację w urzędzie miasta. Karolina Turowska z wydziału informacji i promocji uspokaja, mieszkańcy nie płacą. Urząd nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów.
Podkreśla, że trawy tam nie siano. A tę, która tam urosła, skosiła...
- ...firma, która budowała żłobek. Co prawda nie było to w jej zakresie, ale zrobiła to z uprzejmości dla szkoły. Wykonawca żłobka po prostu nie wiedział, ze będą już jakieś pracę wykonywane i skosił trawę przy szkole przy okazji koszenia trawy przy żłobku.
Wyjaśnia też, że prace, które zobaczył nasz Czytelnik, to początek budowy łącznika między ulicami Słowiczą i Sokolą.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze