Dzisiaj uczniowie jednej z pierwszych klas w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 wysłuchały bajki o Smogu, groźnym potworze, który nawiedził Radomsko i spowodował, że powietrze jest zanieczyszczone i nie da się nim oddychać. Jak to w bajce, wszystko kończy się szczęśliwie.

Dzieci odwiedziły członkinie Radomszczańskiego Alarmu Smogowego, Iga Borowiecka-Grzywacz i Małgorzata Ptak, autorka bajki.
Ta historia opowiada o mamie, tacie, i bliźniakach, Zuzi i Tymku. Żyją w małym miasteczku, w którym straszny potwór wysysa kolory, zanieczyszcza powietrze, dzieci nie mogą bawić się na podwórku a dorośli chodzić na spacer. Trzeba coś z tym zrobić. Pomaga bajkowa wróżka.
Z tej bajki, ilustrowanej przez dzieci, najmłodsi dowiadują się czym jest smog, jak powstaje i co zrobić, żeby go nie było.
Po przeczytaniu bajki dzieci miały wiele pytań, na które obie panie odpowiadały szczegółowo. RAS walczy o czyste powietrze w Radomsku, a jednym z elementów tej walki jest edukacja. Nie tylko dzieci, wielu dorosłych wciąż uważa, że smog to wymysły. Bajkę poznają też dzieci w innych radomszczańskich szkołach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze