Reklama

[ZDJĘCIA] Zbigniew Strzyżyński: mój cichy dialog z ojcem

- Porządkowałem rzeźby mojego niedawno zmarłego ojca i to była inspiracja do moich prac - powiedział podczas dzisiejszego wernisażu artysta Zbigniew Strzyżyński. - Te obrazy trzeba oglądać przez pryzmat swoich odczuć

Współodczuwanie III - taki tytuł nosi wystawa otwarta dzisiaj w galerii Miejskiego Domu Kultury. Współodczuwanie z pracami ojca, z którym malarz i rzeźbiarz współpracował przez 30 lat. Wszystkie prace utrzymane są w odcieniach błękitu. Chropowatego, jak ktoś go określił. - Błękit kojarzy się z duchowością, może to dlatego - można było usłyszeć od autora prac, nauczyciela w Liceum Plastycznym w Nałęczowie, laureata wielu nagród. - To taki mój chichy dialog z ojcem.

Reklama

Wystawa jest nagrodą w kategorii malarstwo w Ogolnopolskim Biennale Malarstwa i Grafiki - Piękne Sztuki 2018. Dzisiejszy wieczór uświetnił muzyczny występ utalntowanej radomszczańskiej młodzieży. Można też było posłuchać uzdolnionego Sebastiana, który przyjechał do Radomska na wakacje do rodziny.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo radomszczanska.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości