Reklama

[ZDJĘCIA] "Świat, który odszedł". Spotkanie z Cezarym Lisem w galerii muzeum

"Świat, który odszedł". Taki tytuł nosi książką, którą przyjechał do Radomska promować Cezary Lis. Przywiózł też kolejny tytuł, o ludziach, którzy wykonywali wyroki Polskiego Państwa Podziemnego w czasie okupacji

Cezary Lis nie jest z wykształcenia historykiem, ale w swoim dorobku ma już wiele książek o historii traktujących. Podczas dzisiejszego spotkania mówił o świecie, którego już nie ma. O dworkach, majątkach, pałacykach i ludziach, którzy w nich mieszkali. Dzisiaj mamy już tylko niszczejące resztki tamtego świata, jak pałac w Kruszynie. Autor pisze jednak, że niektóre mają szanse na ratunek. Trafiają w ręce ludzi, którzy chcą im przywrócić dawną świetność.

Reklama

Dzisiaj można było nie tylko posłuchać, ale i kupić książkę, i spokojnie przeczytać ją w domu zanurzając się w świat, który odszedł przed kilkudziesięcioma laty.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo radomszczanska.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości