Reklama

Sztab Ewakuacja Dzieci: do Polski przybywają dzieci z ukraińskich domów dziecka

07/03/2022 09:24

W obliczu tragicznej w skutkach wojny nie można zapominać o najsłabszych. Zwłaszcza o dzieciach z sierocińców.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uruchomiło dwa sztaby, które zajmą się ewakuacją i ulokowaniem w Polsce dzieci z Ukrainy, w tym z ukraińskich domów dziecka.

Punkt recepcyjny dla dzieci ewakuowanych z domów dziecka znajduje się w Stalowej Woli. Natomiast do Sztabu Ewakuacja Dzieci można zgłaszać telefonicznie wszystkie informacje o przewozie dzieci z Ukrainy: nr telefonu - 532 402 575. 

Można kontaktować się również mailowo: ewakuacjadzieci@mrips.gov.pl.
 

Drugi sztab zajmuje się ulokowaniem w Polsce dzieci z Ukrainy. Kontakt telefoniczny do sztabu: 666 383 956. Sztab Miejsca dla Dzieci koordynuje bazę miejsc, w których można ulokować całe grupy.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo radomszczanska.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości