Reklama

Dwa razy więcej uczniów, dwa razy więcej pasażerów, konieczne korekty

Absolwenci wygaszonych gimnazjów oraz absolwenci ósmych klas spotkali się w tym samym momencie w klasach pierwszych w szkołach średnich. Podwójny rocznik to także dwa razy więcej pasażerów w autobusach MBP, PKS i busach, które dowożą ich na lekcje, którymi wracają do domów

 

O tym, że dyrektorzy szkół średnich zgłaszają zarządowi powiatu, że jest problem z dojazdem uczniów do ich szkół, infromowaliśmy przed kilkoma tygodniami. A wczoraj w Starostwie Powiatowym zarząd spotkał się z przedstawicielami Miejskiego przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, PKS-u i firm, które świadczą usługi transportowe busami.

Reklama

Goście otrzymali szczegółowy raport na temat utrudnień, z wykazem linii, gdzie panuje największy ruch i tłok, i gdzie konieczne są dodatkowe kursy. "Z raportu przedstawionego przez dyrektorów szkół wynika, że najwięcej problemów z punktualnym dotarciem na lekcje ma młodzież rozpoczynająca naukę o godzinie 7.10. Dotyczy to uczniów niemal wszystkich szkół w Radomsku docierających z miejscowości położonych we wszystkich gminach naszego powiatu, a także z Kleszczowa, Kruszyny, Nowej Brzeźnicy, Kłomnic. I tak na przykład w ZSP nr 1 oraz ZSE na tzw. zerową godzinę lekcyjną spóźnia się po 32 uczniów dojeżdżających z trenu gminy Dobryszyce, a w ZSDiOŚ, ZSEE, I i II LO – w każdej ze szkół po ponad 30 uczniów jadących z terenu gminy Gomunice, ponad 20 nastolatków z terenu gminy Kamieńsk i kilku uczniów z Kleszczowa. Trudności dotykają też młodzież wracającą z zajęć po godzinie 16. Tu problemy zgłaszali uczniowie niemal wszystkich szkół." - można przeczytać na stronie internetowej starostwa.

Teraz trzeba przeanalizować, czy wprowadzenie zmian jest po pierwsze możliwe, a jeśli tak, to w jakim zakresie.

Reklama

MPK już przygotowuje się do korekty swoich rozkładów jazdy.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo radomszczanska.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości