Reklama

OZPN: mecze przy Kościuszki tak, ale bez publiczności

Wczoraj prezesi RKS Radomsko, MUKS Szóstka i UKS RAP Radomsko otrzymali pismo od prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim informacją: dzieci mogą grać na boisku przy Kościuszki, ale bez publiczności. Ze względu na jego stan. Decyzja obowiązuje od 1 czerwca

Wydział Gier przyjrzał się boisku przy Kościuszki. I stwierdził, że nie spełnia ono wymogów z podręcznika licencyjnego dla klubów IV i niższych lig. Dlaczego? Ponieważ zawodnicy i sędziowe wchodzący naboisko powinni przechodzić wyodrębnioną i zabezpieczoną drogą, z dala od strefy dla ubliczności.

Reklama

Na waszym obiekcie drogi te krzyżują się, kibice przechodzą obok budynku klubowego, z którego wychodzą  sędziowie i zawodnicy - pisze prezes OZPN Stnisław Sipa. Zwraca też uwagę, że nie ma stabilnego ogrodzenia dzeilącego boisko od publiczności, nie ma też toalety dla widzów. 

I od 1 czerwca na boisku młodzieżowym mogą być rozgrywane zawody grup młodzieżowych "tylko i wyłącznie bez udziału publiczności".

W ostatnich dniach wokół boiska przy Kościuszki jest gorąco. Najpier Rada Sportu zarekomendowała prezydentowi jego sprzedaż, a wczoraj radni jednej z komisji zablokowali taki ruch zmieniając plan zagopospodarowania przestrzennego w tej części miasta. Temat ten pojawi się na dzisiejszej sesji Rady Miasta.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo radomszczanska.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości