Reklama

Słodkie popołudnie w szkole w Dobryszycach. W poniedziałek ukraińskie dzieci rozpoczną tam naukę

To było popołudnie pełne zabaw dla najmłodszych, integracja dzieci polskich i ukraińskich. W poniedziałek rozpoczną wspólną naukę.

Uchodźców z Ukrainy w gminie Dobryszyce jest kilkudziesięciu, z każdym dnie przybywa kolejnych. Jak mówi Gazecie Marzena Kamińska, jedna z organizatorek dzisiejszego spotkania, było mnóstwo emocji.

- Cały czas jesteśmy z tymi rodzinami w kontakcie na bieżąco. W trakcie kiedy dzieci się bawiły, rodzice mogli porozmawiać, podzielić się radościami, smutkiem i potrzebami, których tyle przecież mają. 

Dzień integracji z dziećmi z Ukrainy, które będą uczęszczać do Zespołu Szkolno-Przedszkolenego w Dobryszycach, zorganizowali dyrekcja szkoły, wójt gminy i proboszcz miejscowej parafii, a także rada rodziców. Był słodki poczęstunek i wiele zabawy. Rodzice mogli w tym czasie dowiedzieć się więcej na temat szkoły.

Reklama

W tej chwili do ZSP w Dobryszycach zapisanych zostało siedmioro dzieci w wieku przedszkolnym i troje w szkolnym.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo radomszczanska.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości