Sadowa

1000 zł za wynajem mieszkania, do tego czynsz i opłaty. Wynajęcie własnych czterech ścian w Radomsku drożeje. Właściciele mieszkań zdają sobie sprawę z popytu i korzystają z koniunktury. A radomszczanie, których na wynajem nie stać, pytają ,czy miasto wejdzie w rządowy program Mieszkanie+. - Tak, ale nie wcześniej niż w przyszłym roku - odpowiada wiceprezes TBS-u i zapewnia, że spółka jest gotowa

- Faktycznie, docierają do nas niepokojące informacje o wysokości czynszów czy odstępnego, którego życzą sobie właściciele mieszkań. Są strasznie wysokie, a do tego nieadekwatne do warunków w tych mieszkaniach - mówi Magdalena Stępień, wiceprezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
To prawo rynku. Są chętni, ceny wynajmu rosną. I to bardzo. Dzisiaj trudno wynająć średniej wielkości mieszkanie, około 50 m kw., za mniej niż 1000 zł miesięcznie. Do tego należy doliczyć czynsz, średnio to 300-400 zł. I jeszcze opłaty za wodę, prąd, gaz, a w wersji bogatszej także telewizję czy internet. Robi się z tego pokaźna suma, która często przekracza 1500 zł. To czasami jedna pensja. A przecież trzeba z czegoś żyć. Widać, że tańszy może okazać się kredyt na zakup mieszkania, ale nie każdego na niego stać. A i nie wszyscy chcą wiązać się z miejscem kredytem na 30 lat.

 

Więcej w najnowszym wydaniu Gazety Radomszczańskiej