pikieta

Najgoręcej jest tuż koło samochodu, na którym stoi kolumna. Związkowcy stoją jeden koło drugiego, trzymają w rękach flagi i transparenty. I od razu podchwytują hasła do skandowania. Najmocniej klaszczą, kiedy chcą nagrodzić mówcę za mocne zdanie wymierzone w Jysk. Im dalej od centrum półtysięcznego tłumu, tym więcej miejsca. Nie tylko do stania i machania flagami, ale i do rozmów. Także tych zwykłych, o życiu, a nie o związku czy proteście

Jest piątek 21 września, godz. 10 z minutami. Protest Solidarności w obronie Tomasza Jamrozika zaplanowano na 11. Media poinformowane, nie tylko lokalne. Solidarność sama też będzie dokumentować to co się wydarzy. Zawsze to robi. Będzie nagranie, będą zdjęcia. Trafią na internetowe strony związku.

Tylko do kostki
Na razie jest spokojnie. Droga dojazdowa do magazynu Jysk w Radomsku jest dość długa. W pewnym momencie asfalt się kończy, zaczyna się droga z kostki, która prowadzi na duży parking dla pracowników i do głównej bramy wjazdowej. Kilka lat temu protestujący stanęli właśnie tam na jakiś czas blokując bramę. Tym razem zatrzymają się dokładnie na końcu asfaltu. Bo kostka jest „ich” i mogliby związkowców ciągać za to po sądach. A po co?