internet

Podobno żyjemy w czasach, gdy o wyniku wyborów decyduje się w internecie. Jeśli to prawda, ważne, kogo tam czytamy. Prześledziliśmy najpopularniejsze profile radomszczańskie. Oto nasze zestawienie

Duża część naszego życia społecznego rozgrywa się w internecie, w mediach społecznościowych. Króluje w nich Facebook. Kiedyś wymiana poglądów odbywała się twarzą w twarz na różne sposoby. Istniały kluby dyskusyjne, spotykano się w kawiarniach by wymienić się poglądami, na ulicy, w sklepie. Jednym słowem wszędzie i przede wszystkim twarzą w twarz. Tak było, bo już praktycznie nie jest. Teraz odbywa się to w sieci internetowej.
Ale jedno się nie zmieniło. W każdej społeczności są osoby, które zdobywają sobie dominującą pozycję, narzucają ton, prezentują swoje poglądy. Mają zdeklarowanych zwolenników albo przeciwników. To przeważnie politycy, najbardziej aktywni przed wyborami. Albo są radnymi, albo chcą nimi zostać. Mają więc interes w tym, co robią. Obok nich są osoby, które po prostu komentują to, co się wkoło nich dzieje. Czasami wywołują tematy, zwracają uwagę na to, co ich bulwersuje. Wszystko pod własnym nazwiskiem.

Więcej w najnowszym wydaniu Gazety Radomszczańskiej