narutowicza

Prezydent wydał negatywną decyzję w sprawie 30-metrowego masztu telefonii komórtkowej, który miał powstać na jednej z działek przy ulicy Narutowicza. W pobliżu domów, szkoły i kościoła. 

Mieszkańcy dowiedzieli się w ostatniej chwili i sprzeciwili tej inwestycji. Masz miałby stanąć na terenie należącym do przedsiębiorcy, który mówił Gazecie, że wcześniej nikt nie mówił mu, że ma coś przeciwko. Nikt z nim nie rozmawiał, nikt nie pytał. Przyznał, że on sam też sąsiadom o tym, że zgodził się, aby firma Orange wybudowała maszt i zainstalowała na nim swoje urządzenia, nie mówił. Nie uważa, że powinien. Liczył się z tym, że protesty mogą spowodować, że miasto wyda negatywną decyzję. Kiedy rozmawialiśmy kilka tygodni wcześniej nie wiedział, czy będzie się w takiej sytuacji odwoływał. Dodawał, że zależy mu na dobrych stosunkach z siąsadami.

A jego sąsiedzi mówili, że jeszcze kilka dni i nie mieliby w tej sprawie nic do powiedzenia. Pomógł im radny z ich dzielnicy Rafał Dębski. Zebrani podpisy pod petycją, która trafiła do prezydenta Jarosława Ferenca. A ten uznał, że racje podnoszone przez mieszkańców sa ważne. A on bierze pod uwagę interes tej społeczności.