gierkowka

Ruda, niewielka miejscowość w gminie Dobryszyce, tuż przy Gierkówce. Mieszka w niej dziesięć rodzin. Cisza, spokój i lasy dookoła. Koniec świata. Na asfaltowej drodze, która kończy się pod koniec miejscowości, zmieści się jeden samochód. A wkrótce tą wąską drogą może przejeżdżać dziennie kilkadziesiąt wielkich ciężarówek przewożących żwir potrzebny do budowy autostrady A1

ków autostrady A1, która powstanie w śladzie drogi krajowej zwanej Gierkówką, zostali już wybrani. Rozpoczęcie prac wkrótce.
Taka budowa to ogromne pieniądze. Z jednej strony do wydania przez łódzką Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, z drugiej do zarobienia przez wykonawców i podwykonawców. Coraz większe pieniądze warte są działki wzdłuż przyszłej autostrady, a coraz wyższą wartość będą miały materiały, które do budowy dróg są niezbędne. W tym kruszywa, których potrzeba tysiące ton. W powiecie radomszczańskim jest kilka kopalń, w których się je wydobywa, a kilka kolejnych pewnie wkrótce powstanie. Jedną z nich może być żwirownia w miejscowości Ruda.

 

Więcej w najnowszym wydaniu Gazety Radomszczańskiej