zar

Z nieba leje się żar, temperatura sięga grubo powyżej 30 stopni. Pracownicy urzędu miasta, starostwa, PGK czy TBS-u mogą liczyć na to, że z tego powodu nie będą pracować pełnych ośmiu godzin

Dzisiaj i jutro pracownicy urzędu miasta, nie wszyscy, bo ktoś jednak musi zostać i obsługiwać petentów, wyjdą z pracy o 13.30. Przepisy kodeksu pracy na to pozwalają. I takie dedyzje są podejmowane w sytuacji kiedy w pomieszczeniu temperatura przekracza 30 stopni. Podobnie będzie w spółkach, choć pracownicy Towarzystwa Budownictwa Społecznego napisali do nas, że są traktowani inaczej.

- Prośba dotycząca pracowników TBS, którzy w okresie upałów nie są wypuszczani wcześniej do domów, i pracują w nieklimatyzowanych pomieszczeniach, a temperatura dochodzi do 30 stopni - czytamy w mailu nadesłanym do redakcji. - Nad pokojami na I piętrze znajduje się stropodach pokryty papą. W PGK jak i w UM zwalniają wcześniej, a nas nie. Poprzedni prezes nie miał problemów by zwolnić nas wcześniej, a teraz problem jest. 
Pytamy prezesa spółki Tomasza Wyrzykowskiego, który wyjaśnia, że pracownicy są w takiej sytuacji zwalniani wcześniej z pracy. Tak było w zeszłym tygodniu, tak będzie i teraz. - Trzeba podejść do tego po ludzku - mówi Gazecie.
JK