Koniczynka

Stowarzyszenie Koniczynka chce w Dmeninie uruchomić Zakład Aktywności Zawodowej. Tam znajdą pracę osoby niepełnosprawne. W województwie jest tylko siedem takich ośrodków. Kończą remont lokalu. Potrzebna jest winda. I na nią będzie prowadzona zbiórka przez najbliższe 3 miesiące.

Zakład Aktywności Zawodowej to miejsce, w którym niepełnosprawni ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności znajdą pracę. Będą mogli ją podjąć pod warunkiem, że zdiagnozowano u nich niedorozwój umysłowy, chorobę psychiczną lub autyzm. Takie miejsce jest w Radomsku bardzo potrzebne. Na razie działają tylko Warsztaty Terapii Zajęciowej, gdzie do podjęcia pracy przygotowuje się około 30 osób. Wiesława Pędzik, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomsku, mówiła, że jak na powiat to bardzo niewiele, potrzeby są znacznie większe. Lukę może wypełnić Zakład Aktywności Zawodowej.

 

Cały tekst w najnowszym wydaniu Gazety Radomszczańskiej. Od czwartku w punktach sprzedaży, e-wydanie na radomszczanska.pl