Budzet

I już wszystko wiadomo: wygrała koncepcja numer 2. Mieszkańcy chcą, by ulicę Reymonta wyremontowano, drzewa wycięto, ale posadzono nowe, sześciometrowe.

Na początek najważniejsze, czyli wyniki. Internetowe głosowanie w społecznych konsultacjach zakończyło się we wtorek 29 maja o północy, papierowe o 15.30. Zebrane głosy liczono w środę 30 maja. Przypomnijmy, że można było głosować na jedną z czterech koncepcji remontu fragmentu Reymonta na odcinku od muzeum do Żeromskiego. Nowa nawierzchnia, zwężona jezdnia, nowa infrastruktura podziemna, którą za milion zł ma wykonać Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, to jedno. A drugie to drzewa, które według koncepcji numer 1 miały zostać wycięte i zastąpione drzewami w doniczkach. Pomysł wywołał falę krytyki. Po burzy na radzie miasta władze przedstawiły trzy kolejne koncepcje. Druga zakłada wycinkę, ale wzdłuż Reymonta w miejsce starych drzew nowe miały zostać posadzone w gruncie. Tylko przy skrzyżowaniu z Żeromskiego drzewa w doniczkach, bo wsadzone w ziemię niszczyłyby infrastrukturę. Trzecia zakładała, że zdrowe drzewa pozostaną na swoich miejscach. A czwarta to właściwie stan obecny, za to z nowym asfaltem na ulicy.

 

Cały tekst w najnowszym wydaniu Gazety Radomszczańskiej. Od czwartku w punktach sprzedaży, e-wydanie na radomszczanska.pl