przed1

Przedszkole, któremu można we wszystkich kwestiach zaufać, jest bez wątpienia Niepubliczne Przedszkole Akademia Myszki Miki w Radomsku przy Przedborskiej 57. To placówka, która oferuje pełną gamę możliwości efektywnego rozwoju dziecka dostosowanego do jego wieku.

Wykwalifikowani i otwarci na rodziców pracownicy przedszkola na bieżąco aktualizują stronę internetową oraz stronę na facebooku. Nietrudno na nich zauważyć, że dzieci, które zostały zapisane do Akademii Myszki Miki, spędzają czas nie tylko na realizowaniu podstawy programowej i zajęciach dydaktycznych, ale również na kreatywnych, interesujących zajęciach: warsztatach kulinarnych, plastycznych czy podróżniczych.

Grupy są niewielkie, co ułatwia indywidualne, pełne empatii podejście do wszystkich dzieci. Co ważne - przedszkole funkcjonuje także w okresie wakacyjnym!

Więcej informacji na temat przedszkola znajdziecie na stronie www.akademiadziecka.com.pl lub na facebooku Przedszkole Akademia Myszki Miki Radomsko.

Pierwsze wrażenie. Sprawdzaj, rozmawiaj, pytaj!

5Nie bez kozery mówi się, że dobre pierwsze wrażenie jest najważniejsze, bo można zrobić je tylko raz. A co właściwie oznacza? Należy rozumieć je bardzo szeroko. Jakie mamy odczucia po wejściu do placówki po raz pierwszy, czy pomieszczenia są jasne, przestronne i czy kolorowe dekoracje mogą spodobać się dzieciom? Choć ostateczna decyzja w kwestii wyboru należy - oczywiście - do rodziców, należy zwrócić uwagę na to, jak dziecko odnajdzie się w nowym otoczeniu. Choć to oczywiście osobna kwestia - związana z aklimatyzacją - pamiętajmy, że dziecko nowe przedszkole ma traktować jako nową rzeczywistość. A chcemy przecież, by traktowało je jako rzeczywistość przyjazną, piękną i przyjemną. Nie należy oczywiście poprzestawać na jednych odwiedzinach. Pierwsze wrażenie - choć ważne - może okazać się też złudne. Warto odwiedzić przedszkole kilka razy, najlepiej o różnych porach, by zapoznać się z organizacją dnia, przyjrzeć się zajęciom dodatkowym czy metodom pracy opiekunek. Jedną z najlepszych „reklam” czy „wizytówek” placówek bywają właśnie ciocie. W dużej mierze od nich zależy, czy dziecko poczuje do nich zaufanie i czy Wy - jako rodzice - będziecie spokojniejsi, że Wasza pociecha otoczona jest troskliwą opieką i może się rozwijać.