[ZDJĘCIA] Poseł Hanna Gil-Piątek: historia powinna łączyć a nie dzielić

Dział: Aktualności
16/01/2021 - 12:43
W sobotę 16 stycznia członkowie radomszczańskiej Nowej Lewicy i poseł Polska 2050 Ruch Hołowni złożyli kwiaty pod pomnikiem Grobem Nieznanego Żołnierza. Z okazji 76. rocznicy wyzwolenia Radomska spod niemieckiej okupacji oddziały 52 armii 1 Frontu Ukraińskiego Armii Czerwonej.

- Bardzo ważne jest, że te małe kawałki historii w województwie łódzkim wydobywać - mówiła poseł . - Przyjechałam na zaproszenie pana Arkadiusza Ciacha, który jest takim kustoszem bitwy pod Ewiną, czy innych zdarzeń w regionie. Wydaje mi się, że ważne jest, żeby historia nas łączyła, a nie dzieliła.

Poseł mówiła też o zamiarze likwidacji filii bibliotek publicznych. Także tej w Radomsku. Jej zdaniem nie powinno się to stać.

Kwiaty i znicze składano w odstępach, ze względów bezpieczeństwa, a złożyli je także: Artur Ostrowski z Nowej Lewicy z Piotrkowa Trybunalskiego, rada powiatowa Nowej Lewicy w Radomsku, Stowarzyszenie Ziemia Radomszczańska, Grupa Militarna WS13 z Zabrza, Grupa Militarna Kompania Bytom, Stowarzyszenie Żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego z Tarnowskich Gór i Konecka Grupa Militarna im. Majora Hubala.

[CZYTAJ] Policjanci podejrzewali, że kobiety handlują krajanką od dawna. Grozi im grzywna