Zawieje, zamiecie i błoto pośniegowe utrudniają ruch pieszych i pojazdów

Dział: Aktualności
14/01/2021 - 06:58
Oblodzone drogi i chodniki, zalegający śnieg utrudniają poruszanie się pieszych i ruch pojazdów. Nad ranem na DK1 pojazd, kierowany przez dwóch obcokrajowców z Rwandy, dachował. 

Na skutek trudnych warunków drogowych kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Śliska jezdnia sprawia, że nawet samochód wytrawnego kierowcy może wpaść w poźlizg. Wówczas nietrudno o wypadek. 

IMG 20201211 091238256

Do dachownia samochodu na DK1 na 439 km dosżło około godziny 4.30. Kierowca i pasażer, obaj pochodzący z Rwandy, na szczęście nie zostali poważnie poszkodowani, zatem nie było konieczności hospitalizacji. 

Przy  podobnej aurze, także w ostatnich dniach, na terenie powiatu dosżło do dachowania samochodu mieszkańca gminy Żytno, między miejscowościami Silnica i Polichno. Mężczyzna był trzeźwy, ale nie zapanował nad pojazdem i wypadł z drogi. Na autostradzie A1 z kolei  wczoraj po południu miała miejsce kolizja trzech samochodów ciężarowych. 

Podobnych zdarzeń może być więcej, gdyż zima na dobrą sprawę dopiero się zaczęła, a drogowcy jak zwykle nie są w stanie zabezpieczyć wszystkich odcinków dróg na terenie powiatu. 

[CZYTAJ] Pacjenci marzną w kolejce, szpital przeprasza i mówi, że można poczekać w namiocie