Zaloguj się! Zagraj i wygraj! Elektryk: Informatyczny Puchar po raz szósty

Dział: Imprezy
07/03/2019 - 08:15

Radomszczański Elektryk organizuje szóstą edycję konkursu Informatyczny Puchar i Elektronika to jest to!

elektryk konkurs1

Już po raz szósty radomszczański Elektryk rusza z konkursami: „Informatyczny Puchar” i „Elektronika to jest to!”. Wystarczy się zalogować i wystartować rozwiązując testy 11 i 12 marca.

A jak to zrobić? Należy uruchomić strony: www.puchar.zse-e.edu.pl oraz www.elektronik.zse-e.edu.pl i zalogować się. Organizatorzy „Informatycznego Pucharu”- konkursu wiedzy o komputerach zapraszają do udziału młodzież ze szkół średnich, gimnazjów oraz szkół podstawowych. Startować można w kategoriach JUNIOR, MASTER oraz nowej kategorii FILM!. W konkursie filmowym mogą wziąć udział zespoły uczniów, których zadaniem jest nakręcenie filmu profilaktycznego przedstawiającego jeden z problemów środowiska online. Może to być przykładowo zagadnienie cyberprzemocy, hejtu czy fake news’ów - coś, czego w sieci nie chcemy, przed czym czujemy strach czy się bronimy. Patronat nad tą częścią konkursu objęła telewizja lokalna NTL oraz Miejski Dom Kultury w Radomsku.

Z kolei konkurs „Elektronika to jest to !” przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Osoby, którym w testach 11 i 12 marca pójdzie najlepiej wezmą udział w wielkim finale 22 marca. Podczas uroczystej gali zwycięzcom zostaną wręczone nagrody, będzie też możliwość obejrzenia nagrodzonych najlepszych filmów. Atrakcją finału będzie gość specjalny - youtuber Szymon Chałupka, prowadzący kanał „Filmujemy”, z którym będzie można porozmawiać.

Organizatorzy zachęcają do odwiedzenia i polubienia facebookowego profilu.