Za szybko na śliskiej drodze. Kierowca iveco jazdę zakończył na płocie

Dział: Aktualności
27/01/2021 - 20:07
- O tym, jak szybko można stracić panowanie nad samochodem przekonał się mieszkaniec powiatu gorlickiego. Kierowca dostawczaka zatrzymał się na ogrodzeniu posesji - mówi komisarz Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP Radomsko.

I dodaje, że do zdarzenia tego doszło w środę rano 27 stycznia. - Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący iveco na łuku drogi prowadzącej z Gidel do miejscowości Borowa nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji w miejscowości Skrzypiec - opowiada policjantka.

dostawczak

(fot. KPP Radomsko)

Na szczęście mężczyzna nie odniósł obrażeń ciała. Kierowca był trzeźwy.

Komisarz Wlazłowska apeluje do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. - Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania - przypomina. - Pamiętajmy, że gwałtowne manewry wykonywane na ubitym śniegu czy błocie pośniegowym mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania - prosi.

[CZYTAJ] Seniorzy mają wsparcie żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Trzeba zadzwonić