Wolne książki w centrum Stara Mleczarnia. Weź, przeczytaj i odłoż tam, gdzie znajdzie ją ktoś inny

Dział: Imprezy
20/02/2019 - 06:34

Bookcrossing to idea, która polega na dzieleniu się książkami. Za darmo. Masz coś, co już przeczytałeś i uwalniasz tę książkę. W zamian z regału bierzesz tę, którą zostawił tu ktoś inny

crossbooking7

Dziś do Radomska za sprawą centrum handlowego Stara Mleczarnia zawitała nowa akcja promująca czytelnictwo - mówi Gazecie Katarzyna Nowakowska. - Oparta na światowym trendzie "bookcrossingu", czyli przekazywania książek, pozwala dać przeczytanym historiom drugie, a może nawet trzecie i czwarte życie. Całość opiera się na prostej zasadzie: przeczytaj i podaj dalej - wyjaśnia.

Za radomszczańską edycję tej akcji pod nazwą "Zaczytani w Mleczarni" odpowiedzialne są Katarzyna Nowakowska i prezes Mleczarni Urszula Rosińska.

- Akcja ma coraz więcej zwolenników, także wśród radomszczan. Książkę z Mleczarni możesz spokojnie wziąć do domu i poczytać. A później zrewanżować się, podrzucając jedną z książek do biblioteczki w Starej Mleczarni -zachęca do udziału pani Katarzyna i dodaje, że już pierwszego dnia książki dosłownie znikały z regału.

crossbooking14