W szpitalu w Radomsku szczepienia bez opóźnień. Dostawy w ilościach planowych

Dział: Aktualności
19/01/2021 - 12:39
Dyrektor Szpitala Powiatowego w Radomsku, Piotr Kagankiewicz zapewnia, że szczepienia przebiegają zgodnie z harmonogramem. Dostawy szczepionek do szpitala nie są zmniejszone ani opóźnione. 

Poniedziałkowa dostawa preparatu Pfizer-BioNTech dotarła do kraju w ilości o połowę mniejszej niż planowano. Z 360 tysięcy dawek Polska otrzymała tylko 176 tysięcy. Na skutek zmniejszonych dostaw w niektórych placówkach wstrzymano szczepienia pierwszą dawką.

W radomszczańskim szpitalu węzłowym szczepienia na razie przebiegają zgodnie z zaplanowanym przez dyrekcję harmonogramem. 

szczepienie przeciw koronawirusowi 20201228 1218498939

- Nie mamy żadnych problemów. Zamawiamy tyle, na ile pozwalają nam możliwości i dostawy systematycznie otrzymujemy. W tym tygodniu szczepimy już drugą dawką. To będzie szczepienie 360 dawkami. Oprócz tego na jutro zaplanowaliśmy szczepienie podopiecznych z DPS Radziechowice. To będzie ponad 120 osób - mówi Piotr Kagankiewicz, dyrektor szpitala w Radomsku.

W przyszłym tygodniu, o ile na szczeblu rządowym nie zapadną inne decyzje, szpital będzie miał kompletne dawki na drugie szczepienie, 180 dawek na kontynuację szczepienia osób z grupy "zero" i 30 dawek dla seniorów  od 80. roku życia. 

[CZYTAJ] Radomszczański DPS: od 28 grudnia zmarło 6 osób. 31 przebywa w szpitalach

- Jeśli z pakietu 180 dawek dla grupy zero zostaną nam dawki, możemy je przeznaczyć na szczepienie osób z grupy 80+. Zatem w przyszłym tygodniu będziemy szczepić 210 nowych osób - tłumaczy Piotr Kagankiewicz.