W środę nad ranem pracownica fabryki tektury uległa wypadkowi

Dział: Aktualności
24/02/2021 - 14:28
W środę nad ranem, około godziny 4, w zakładzie produkującym tekturę falistą na terenie strefy przemysłowej w Radomsku, miał miejsce wypadek przy maszynie. Jedna z pracownic, 39-letnia radomszczanka doznała obrażeń głowy.

Do wypadku doszło, gdy maszyna wciągnęła fragment odzieży kobiety. Ta, nie mogąc się uwolnić, doznała obrażeń głowy. Były one na tyle poważne, że na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało kobietę do szpitala. 

- Sprawdzamy, czy to zdarzenie nosi znamiona przestępstwa. W sytuacji, gdyby okazało się, że ktoś w jakimś stopniu przyczynił sie do niego, to wtedy sprawę zgłaszamy prokuraturze. Na razie są prowadzone czynności zmierzające do ustalenia okoliczności wypadku przy pracy. Nie można mówić o winie. Wszystko wskazuje, że w tym przypadku zadziałał czynnik ludzki - mówi Aneta Wlazłowska, rzecznik radomszczańskiej policji. 

radomsko fot 6

(Fot. Radomsko.pl)

Obrażenia, jakich doznała 39-latka, nie zagrażały jej życiu. 

[CZYTAJ] Policjanci wciąż pilnują domu poseł Milczanowskiej. Od października, od Strajku Kobiet

Zgodnie z Kodeksem pracy, pracodawca jest zobowiązany niezwłocznie zawiadomić inspektora pracy i prokuratora o śmiertelnym, ciężkim lub zbiorowym wypadku przy pracy. W tym przypadku nie wiadomo, czy obrażenia pracownicy są na tyle poważne, aby kwalifikowały się na "ciężki" wypadek.

Firma nie chce tego zdarzenia komentować.
- Nie udzielimy informacji w tym temacie, na ten moment - taką odpowiedź usłyszeliśmy w rozmowie z pracownicą firmy.