„W poniedziałek widzimy się w pracy". Sylwetka Anity Janczak, dyrektor miejskiej biblioteki

Dział: Aktualności
12/08/2020 - 14:11
Jest osobą uporządkowaną, jednocześnie wrażliwą, dla której ważne są emocje i relacje z ludźmi. Większość życia spędza w otoczeniu książek. Już od dziecka były jej szczególnie bliskie, podobnie jak ludzie z najbliższego otoczenia. Anita Janczak od kilku miesięcy jest dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej. Jaka jest poza pracą? Co ją ukształtowało?

Katarzyna Snochowska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- Mieszkałam w Stobiecku Miejskim przy głównej ulicy. Za domem koleżanki, która mieszkała naprzeciwko mojego domu, rozciągała się ogromna, ukwiecona wiosną i latem łąka. Tam spotykałyśmy się z koleżankami, to było nasze miejsce do wspólnych rozmów, dziecięcych zabaw, czytania książek. Na tę łąkę wybierałyśmy się jak na daleką wycieczkę. To było minutę drogi od mojego domu, ale przenosiłyśmy się w inną przestrzeń. Były to przepiękne lata mojego dzieciństwa - opowiada Anita Janczak.

Przyjaźnie z dzieciństwa przetrwały próbę czasu. Do tej pory Anita utrzymuje kontakt z koleżankami.

Bardzo lubiła zabawy na huśtawce. To były chwile, gdy ulatywała w przestrzeń. Ta huśtawka nadal stoi w tym samym miejscu. W beztrosce dziecięcych lat nie brakowało wspinaczki na drzewa,

Pozostało 90 % tekstu
Jesteśmy najbardziej radomszczańscy na świecie

Czytaj Gazetę Radomszczańską gdziekolwiek jesteś