Trzy razy próbował kraść samochody. 22-latkowi grozi do 15 lat więzienia

Dział: Tylko u nas
31/05/2020 - 17:39

Na razie 22-letni radomszczanin spędzi trzy miesiące w areszcie tymczasowym, który nałożył na niego radomszczański sąd. Mężczyzna działał w tzw. recydywie (oznacza to, że był już karany za takie przestępstwa), a to oznacza, że maksymalna kara może wynieść 15 lat pozbawienia wolności.

włamywacz

(fot. KPP Radomsko)

Radomszczanin usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do dwóch samochodów. Między 23 a 28 maja trzy razy próbował dokonać kradzieży samochodów. Bez skutku.
Policjanci ustalili, że do pierwszego przestępstwa doszło w nocy z 23 na 24 maja przy ulicy Przedborskiej. 22-latek chciał ukraść skodę. Nawet dostał się do środka i uszkodził instalację elektryczną próbując uruchomić samochód. Miał ze sobą własny akumulator, ale nie wyszło. Skoro silnik nie zapalił, ze skody zabrał dowód rejestracyjny, prawo jazdy właściciela samochodu oraz  drobne narzędzia.

Jeszcze tej samej nocy spróbował jeszcze raz, z innym autem zaparkowanym przy innej ulicy. Zaczęło się dobrze, bo nissan nie był zamknięty na klucz. Kluczyków radomszczanin szukał w środku, ale ich tam nie było, i wtedy poddał się po raz drugi tej nocy.

Trzecią próbę podjął 28 maja. Wrócił na miejsce pierwszego przestępstwa. Tym razem przyniósł ze sobą narzędzia i kanister z paliwem. Podejrzewał, że za pierwszym razem silnik nie zaskoczył, bo w baku nie było paliwa.

Kiedy próbował włamać się do auta został zatrzymany przez właściciela i świadka przestępstwa. Ujęli oni złodzieja i wezwali policję. I tak skończyła się jego przestępcza, niezbyt udana, kariera.