Trwa rejestracja do VIII Memoriału Mariana Szymańskiego

Dział: Sport
08/06/2021 - 13:20
Rejestracja do udziału w biegu ulicznym, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku, możliwa jest online, telefonicznie i mailowo. 

Memoriał Mariana Szymańskiego odbędzie się 4 lipca 2021 roku w niedzielę. Start, meta, biuro imprezy oraz depozyt, znajdować się będzie na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku ul. Królowej Jadwigi 20. Trasa biegu Memoriału Mariana Szymańskiego zaprojektowano w zakresie ulic Królowej Jadwigi - Starowiejskiej - Armii Krajowej - Leszka Czarnego - Piastowskiej - Słowicza - Prymasa Wyszyńskiego - Jagiellońskiej - Królowej Jadwigi i będzie obejmowała dwie pętle po 5 km. W biegach na dystansie 10000 m uczestniczyć mogą osoby, które najpóźniej w dniu poprzedzającym zawody ukończyły 16 lat i startują za pisemną zgodą opiekunów prawnych.

[CZYTAJ] Damian Miler z KBKS Radomsko na podium w XXVI Wyścigu Niepodległości

Celem organizacji imprezy jest wspomnienie postaci Mariana Szymańskiego, wieloletniego nauczyciela, wychowawcy i przyjaciela młodzieży w I Liceum Ogólnokształcącym im. F. Fabianiego w Radomsku, wybitnego sportowca i trenera wielu mistrzów i reprezentantów Polski, harcerza, żołnierza, i dowódcy grup szturmowych Szarych Szeregów pseudonim „Wędzidło”, bohatera akcji odbicia więźniów UB i NKWD w Łowiczu.

0 0 5848 citylight 21 1

Slider