[GALERIA] To nie ty masz kota, to kot ma ciebie. Wkrótce wystawa kotów w MDK

Dział: Imprezy
03/02/2019 - 16:30

Kilkadziesiąt rasowych kotów będzie można oglądać w niedzielę 10 lutego w MDK. A może przygarnąć zwierzaka z radomszczańskiego schroniska? Piąty już Dzień Kota to okazja, żeby się zachwycić, ale i pomóc

 kot5

Marta Renik, organizatorka imprezy, wspomina, że powodem była chęć pomocy Radomszczańskiemu Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt oraz Radomszczańskiego Towarzystu Opieki nad Zwierzętami. W mieście nigdy nie brakowało bezdomnych psów i kotów. Jeśli można zachęcić ludzi do adopcji, to czemu nie. Pani Marta sama ma trzy koty.

- Przyznaję, że mamy  jednego rasowego, syjamskiego, ale dwa pozostałe to przygarnięte przez nas znajdy. Jednego znaleźliśmy w piwnicy, drugiego mąż znalazł trzy lata temu w pobliżu urzędu miasta. Znalazł, to złe słowo, bo on po prostu szedł za Darkiem. Nie mógł go tam zostawić. I tak trafił do naszego mieszkania. Oczywiście wszystkie kochamy jednakowo - dodaje.

Trzeba zdawać sobie sprawę z jednej ważnej rzeczy. Psy mają swoich właścicieli. Jednak to kot ma swojego człowieka. Niektórzy mówią jeszcze, że ludzie dzielą się na tych, którzy już jednegolub kilka kotów, i tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że lubią koty.

- Indywidualność, własne tajemnicze ścieżki, pewna wyniosłość, to w kotach fascynuje - mówi Marta Renik. - A jakie są piękne bedzie się można przekonać na wystawie, na której będzie można ogladać kilkadziesiat kotów różnych ras.

Do Radomska przyjadą hodowcy zrzeszeni w łódzkim stowarzyszeniu Supreme Cat Club. W zeszłym roku radomszczanie mogli np.podziwiać kota bengalskiego, duże wrażenie na odwiedzających robią też np. koty rasy Sfinks.

 Oto program Dnia Kota (10 lutego)

10.30 – projekcja bajek z serii KOT MIRO - bilety 5 zł (sala widowiskowa)

12.00 – projekcja bajki SEKRETNY ŚWIAT KOTÓW - bilety 10 zł (sala widowiskowa)

11.00 – 16.00 – wystawa kotów rasowych ze Stowarzyszenia Supreme Cat Club - bilety 5 zł (sala taneczna)