TBS wspólnie z miastem daje przykład. Odnawia fasadę jednej z kamienic przy Reymonta

Dział: Aktualności
27/11/2020 - 08:38
Ulica Reymonta została wyremontowana i w tym roku oddana do użytku. Zyskała nowy wygląd, choć niekoniecznie akceptowalny dla wszystkich. Jednak fasady budynków pod względem estetyki pozostawiają wiele do życzenia. Miasto daje przykład i remontuje kamienicę zarządzana przez TBS

Remont Reymonta kosztował ponad sześć milionów złotych. Dotyczył odcinka od ulicy Narutowicza do Żeromskiego. Zastosowane rozwiązania budzą nadal kontrowersje. Jednak fronty kamienic także wymagają remontu. Nie każdego właściciela na nie stać. 

Jeszcze w 2018 roku miasto zaproponowało ulgi podatkowe dla właścicieli budynków, którzy zdecydują się na remont elewacji. Oferta okazała się jednak mało atrakcyjna dla właścicieli. 

Teraz urząd miasta wraz ze spółką TBS przeprowadza remont kamienicy przy ul. Plac 3 Maja 5 i 5a. To wspólna inwestycja. Zaangażowała się w nią także Wspólnot Mieszkaniowea Plac 3 Maja 5A. Remont elewacji frontowej oraz przejścia w bramie nada zabudowie elegancki, odświeżony wygląd. Zarządcą budynków jest Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Radomsku Spółka z o.o.

[CZYTAJ] Kamil Bugdal w końcu podjął decyzję: przyjmuję mandat radnego RdR-u

reymonta

Remont już się rozpoczął