Szczepienia w POZ ruszą 25 stycznia. Przychodnie na początek dostaną po 30 dawek

Dział: Aktualności
15/01/2021 - 10:24
Osoby powyżej 80. i 70. roku życia mogą się już rejestrować na szczepienie. Rejestracja jest dostępna poprzez infolinię NFZ 989, bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień lub w przychodni rejonowej. Szczepienia dla osób z tych grup wiekowych rozpoczną się jednocześnie 25 stycznia. 

Osoby, które skończyły 70. nie muszą się ubiegać o skierowanie na szczepienie, gdyż jest ono dla nich już wystawione w systemie. Wystarczy się zarejestrować. Do tego potrzebne będą podstawowe dane: personalia, adres, PESEL, numer telefonu lub adres mailowy do kontaktu. 

- Każda osoba, która urodziła się przed 1 stycznia 1942 r. ma w systemie wystawione e-skierowanie. Dlatego nie ma konieczności wystawiania Po 25 stycznia ruszymy ze szczepieniami populacyjnymi. Od 25 do 29 stycznia będziemy mieć do wykorzystania 30 dawek. Każdy punkt otrzyma taką samą ilość, żeby było sprawiedliwie - mówi Irena Bareła, lekarz. 

strzykawka szczepionka

(Fot. Pixabay)

Najprościej zgłaszać się do swojej przychodni, gdyż w każdej z nich personel skupi się  przede wszystkim na zaszczepieniu swoich pacjentów. Gdyby jednak w wybranym punkcie szczepień nie było dogodnego terminu, należy zadzwonić na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci wskażą inne punkty szczepień z dogodnym terminem i w miarę możliwości w pobliżu miejsca zamieszkania.

W przypadku szczepień nie obowiązuje rejonizacja. Można się zapisać w dowolnym punkcie. Pierwsze szczepienia mają się odbyć 25 stycznia, ale wówczas gdy do poszczególnych jednostek dotrą ampułki ze szczepionką. 

Do przychodni będą przywożone rozmrożone już szczepionki, które personel będzie musiał wykorzystać w ciągu pięciu dni. 

[CZYTAJ] Zgłoś się na szczepienie. Dostaniesz maila z informacją o możliwości rejestracji