Skutki zdalnej edukacji: Nie da się wychowywać dziecka przez kamerkę

Dział: Aktualności
17/01/2021 - 08:34
Analizujemy sytuację. Nauczyciele przedmiotowi mają wskazówki ze strony ministerstwa, dotyczące rezygnacji z niektórych lektur. Materiału jest bardzo dużo, a nie da się go przepracować zdalnie - pytamy, jakie skutki będzie miało zdalne nauczanie
Katarzyna Snochowska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W marcu nauczyciele, uczniowie i ich rodzice po raz pierwszy zetknęli się z systemem nauki zdalnej. Wówczas nikt nie wiedział jeszcze, jak długo przyjdzie się mierzyć z epidemią Covid-19 i z jej skutkami. O konsekwencjach zdalnego nauczania nikomu nie przyszło do głowy wówczas dywagować. Teraz jest to konieczne.

W resorcie edukacji i w środowisku nauczycielskim trwała dyskusja i prace nad optymalizacją systemu nauczania na odległość. Marcowe doświadczenia nie były optymistyczne. Udało się wdrożyć kilka rozwiązań, mających na celu optymalizację edukacji zdalnej. Na wszelki wypadek. Na przyszłość.

Nie jesteśmy w stanie sprawdzić

Dzieci powróciły do szkół z początkiem nowego roku szkolnego, od września. Na krótko, bowiem już pod koniec października rząd zawiesił nauczanie stacjonarne. Wróciło stare. Może

Pozostało 90 % tekstu
Jesteśmy najbardziej radomszczańscy na świecie

Czytaj Gazetę Radomszczańską gdziekolwiek jesteś