Seniorzy mają wsparcie żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Trzeba zadzwonić

Dział: Aktualności
27/01/2021 - 19:57
- Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają seniorów i kombatantów w procedurze szczepień, od rejestracji poprzez pomoc w dowiezieniu na szczepienie, a także monitorują ich samopoczucie między szczepieniami i po przyjęciu drugiej dawki - informuje rzecznik prasowy Małgorzata Glińska. - Od 18 stycznia działa infolinia wsparcia seniorów uruchomiona przez Wojska Obrony Terytorialnej. Pod numerem telefonu 800 100 115 w godzinach od 7. 30 do 19.30 seniorzy mogą uzyskać pomoc w zarejestrowaniu się i dotarciu na szczepienie - dodaje.

Do 9 ŁBOT spływają wnioski o udzielenie wsparcia w zakresie transportu do punktu szczepienia. Seniorzy dzwonią na infolinię, a także bezpośrednio do łódzkiej

brygady, gdzie koordynator jest z nimi w stałym kontakcie i ustala zakres wsparcia. Pod opieką łódzkich Terytorialsów jest kilkadziesiąt osób starszych, kombatantów, byłych żołnierzy Armii Krajowej.

wot seniorom3

(fot. WOT)

- Część z nich to osoby samotne, niesamodzielne, którym żołnierze pomagają od początku

pandemii. Dowożą im zakupy, leki, pomagają w umówieniu wizyty lekarza, a także w razie potrzeby udzielane jest wsparcie psychologa - wyjaśnia rzecznik.

- Pandemia i związane z nią ryzyko zakażenia ogranicza nam kontakt z kombatantami, ale wspieramy ich w każdy możliwy sposób - mówi ppłk Marcin Siudziński, zastępca dowódcy 9ŁBOT. - W obecnej sytuacji zapewniamy im bezpieczny transport na szczepienie, a także monitorowanie ich samopoczucia.

W ciągu kilku dni z wnioskiem o pomoc w dowiezieniu na miejsce szczepień zgłosiło się już 50 seniorów i codziennie zapisują się kolejne osoby.

[CZYTAJ] Policja zapewni bezpieczeństwo podczas niedzielnego finału WOŚP