×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 397.

Ruszyły zapisy na I Zlot Turystyczny w Stanicy Hufca ZHP w Białym Brzegu

Dział: Aktualności
03/05/2019 - 09:10

Trwają przygotowania do I Radomszczańskiego Zlotu Turystycznego. Wydarzenie zainicjował Powiat Radomszczański. Od wczoraj do 17 maja przyjmowane są zapisy na udział w zlocie.

drzewo

W miniony czwartek organizatorzy wydarzenia spotkali się z partnerami przedsięwzięcia: przedstawicielami stowarzyszeń, organizacji i środowisk, które uprawiają aktywną turystykę kolarską, wodną, pieszą i motorową. Do miejsca zlotu będzie można dotrzeć różnymi trasami i różnymi sposobami. 

Zlot w Stanicy w Białym Brzegu będzie okazją nie tylko do wzajemnego poznania się poszczególnych środowisk, ich prezentacji, ale także do promocji turystycznych walorów powiatu. W ramach imprezy planowane jest sporo atrakcji, m.in. spotkania przy ognisku, koncert piosenki turystycznej, gra terenowa. Na turystów pieszych czeka m. in. trasa Łowów Królewskich z Żeleźnicy przez Fajną Rybę do Chałup i dalej - do Białego Brzegu. Rajd poprowadzą przewodnicy z Przedborskiego Parku Krajobrazowego.

Kolejny rajd poprowadzi Artur Kwiatkowski z grupą turystów pieszych. Amatorzy dwóch kółek mogą skorzystać z udziału w czterech rajdach rowerowych zorganizowanych przez: Kolarsko Biegowy Klub Sportowy z Radomska, rowerowo.pl, PTTK Radomsko i Klub Turystyki Rowerowej PTTK Przedbórz. Każda z tras do Białego Brzegi wiedzie inną drogą, ma inną długość i różny stopień trudności.

Będzie też gratka dla miłośników kajaków - spływ Pilicą z Maluszyna do Białego Brzegu, przygotowany przez radomszczański oddział WOPR. Stanica w Białym Brzegu czeka też na osoby uprawiające turystykę camperową oraz turystów - motocyklistów.