[Rozmowa] Szymon Zyberyng (PiS): Proszę nie robić ze mnie taliba

Dział: Aktualności
02/09/2020 - 11:39
n  My nie klęczymy przed prezydentem Ferencem prosząc: zawrzyj z nami koalicję. Stoimy wyprostowani, z godnością, mamy pewne propozycje i czekamy. Jesteśmy cierpliwi. n  Owszem, poglądy wyrażam w ostry sposób, ale na pewno nie przekraczam granicy. n  Nie widzę podstaw, by dawać aktywistom LGBT możliwość seksualizowania dzieci. n  Gazeta rozmawia z radnym Szymonem Zyberyngiem (PiS)

GAZETA RADOMSZCZAŃSKA: Wioletta Pal w rozmowie opublikowanej w Gazecie w ubiegłym tygodniu powiedziała: „Prezydent Ferenc będzie udawał, że chce koalicji z PiS, a PiS nawet nie będzie udawał, że chce koalicji z prezydentem”. Skomentuje to pan?

SZYMON ZYBERYNG: - Ale ja nie jestem rzecznikiem partii. W PiS pełnię funkcję członka zarządu okręgu numer 10 Prawa i Sprawiedliwości oraz przewodniczącego klubu powiatowego radnych PiS. Mogę opowiadać panu tylko o swoich przemyśleniach i o swoim stanowisku.

Pewnie tożsamym ze stanowiskiem struktur powiatowych?

- Na ogół. Aczkolwiek wypowiadam się tylko w swoim imieniu.

To jaki ma pan pogląd na tę sprawę?

- Moja opinia, przede wszystkim jako mieszkańca Radomska, jest taka, że szkoda, iż nie ma koalicji pomiędzy PiS a RdR i Wspólnym Samorządem

W powiecie czy w mieście?

- I tu, i tu. Żałuję, że tak się nie stało. Podkreślę, że absolutnie nie z winy PiS. Dalej proszę mnie za język nie ciągnąć. Oczywiście byłaby to trudna koalicja, przynajmniej na początku, musielibyśmy zrobić bilans otwarcia. Ale ja zakładam, że każdy polityk działa nie tylko dla swojego dobra, ale przede wszystkim dla dobra powiatu i miasta.

Tyle lat jest pan w polityce, któryś raz już rozmawiamy, a pan mi takim frazesem?

Zyberyng

Szymon Zyberyng

- Ale ja mam takie idealistyczne podejście. Takie samo miałem, gdy działałem w opozycji demokratycznej w czasach PRL. O, właśnie dostałem od prezesa IPN dokument, że będzie występował o odznaczenie mnie za tamtą działalność.

Gratuluję. Wiadomo, że między prezydenckim stowarzyszeniem Razem dla Radomska a środowiskiem Anny Milczanowskiej był długoletni konflikt…

- ...jakim środowiskiem?

[CZYTAJ] Wioletta Pal: rada miejska zachowuje się jak pod rządami Łukaszenki

Anny Milczanowskiej.

- ...zwrócę uwagę, że to było środowisko Forum

Pozostało 90 % tekstu
Jesteśmy najbardziej radomszczańscy na świecie

Czytaj Gazetę Radomszczańską gdziekolwiek jesteś