[Rozmowa] Lisowski: Kościół zawsze mówi, że nie chodzi o pieniądze. A jednak chodzi

Dział: Aktualności
09/09/2020 - 11:36
Działalność kościoła od zawsze opiera się na strachu. Strachu przed śmiercią czy nieudzieleniem sakramentu. Nie czuję się związany z kościołem, nie widzę żadnych pożytków z religii. Nie jestem odosobniony, wielu radomszczan ma taką opinię. Wiem, że mój głos jest także ich głosem. Głosowałem przeciwko bonifikacie dla parafii św. Lamberta na zakup działki pod powiększenie cmentarza, bo to nie ma żadnego uzasadnienia. Jest wielu radomszczan, którzy nie zgadzają się na przekazywanie publicznych pieniędzy kościołowi. - Gazeta rozmawia z radnym Piotrem Lisowskim (PO)

GAZETA RADOMSZCZAŃSKA: Nie pasuje pan do Platformy.

PIOTR LISOWSKI: - Dlaczego?

To taka partia, której radni nie lubią mówić, co myślą. Zwłaszcza w sprawach światopoglądowych.

- Mogę odpowiadać tylko za siebie. Jestem człowiekiem, który nie boi się własnego zdania. Jeśli w jakiejś sprawie je mam, to mówię otwarcie. Potrafię o nie walczyć, potrafię je wypowiedzieć, i tak naprawdę nie bardzo mnie obchodzi komu się to podoba, a komu nie. Uważam, że właśnie dzięki temu pasuję tu doskonale.

Ale polityka to gra zespołowa.

- To prawda, jednak radomszczańskie struktury Platformy i nasz klub w radzie miejskiej są tak zarządzane, że mogę mówić, co myślę. Jak każdy radny. Mówienie prawdy pomaga w grze zespołowej, gdy mówisz otwarcie, każdy wie, jakie masz zdanie.

Tydzień temu na sesji rady głosowaliście w sprawie bonifikaty dla parafii św. Lamberta. Chodziło o sprzedaż działki pod powiększenie Nowego Cmentarza. Miasto zapłaciło za nią 830 tys. zł, a sprzedało parafii za 500 tys. Pan głosował przeciw. Jako jedyny.

Ja pozytywów religii nie widze 1

Piotr Lisowski, radny miejski, Platforma Obywatelska

- Uprzedzałem przewodniczącego naszego klubu Łukasza Więcka i naszych radnych, że będę w ten sposób głosował. W klubie znane jest moje podejście do tych spraw.

Tych spraw? Chodzi o kościół?

- Między innymi. Zagłosowałem zgodnie z tym, co myślę i uważam. Nie mam w klubie blokady na bycie sobą. Wręcz przeciwnie.

Dlaczego pan zagłosował przeciw bonifikacie dla parafii?

- Z kilku powodów. Z punktu widzenia ekonomicznego i zdroworozsądkowego to nie ma żadnego uzasadnienia. Miasto kupuje grunty za 830 tys., sprzedaje za pół miliona. 330 tys. dokłada

Pozostało 90 % tekstu
Jesteśmy najbardziej radomszczańscy na świecie

Czytaj Gazetę Radomszczańską gdziekolwiek jesteś