Różewicz Open Festiwal tylko w internecie. Wszystko przez covid

Dział: Imprezy
15/09/2020 - 11:00

W tym roku miłośnicy twórczości Janusza, Tadeusza i Stanisława Różewiczów muszę obejść się smakiem. Festiwal, na który wyczekują, co prawda się odbędzie, ale tylko w internecie. - Zastanawialiśmy się, czy w tym roku w ogóle go organizować - mówi dyrektor MDK Krzysztof Zygma.

 rof2

Spotkania, koncerty, spektakle teatralne z gwiazdami aktorskimi na scenie. Na to wszystko radomszczanie muszą poczekać do 2021. W tym, covidowskim roku, kultura także przeszła na model online.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Miejskim Domu Kultury prezydent Jarosław Ferenc, dyrektor Zygma i Jolanta Dąbrowska zaprosili na trzydniowy festiwal online. Wszystko, co znalazło się bardzo skromnym w porównaniu z poprzednimi latami programie, będzie można obejrzeć siedząc na kanapie i trzymając na kolanach laptopa.

Termin pozostaje ten sam, 9,10 i 11 października. Pierwszego dnia debata trzech znawczyń twórczości braci, następnego widowisko słowno muzyczne „3 x Różewicz”, trzeciego dnia wirtualny spacer po Radomsku. Zawsze o godz. 18.

Na stronie festiwalowej opublikowany zostanie też zapis video rozmowy Krzysztofa Zygmy ze Stanisławem Różewiczem, która odbyła się w muzeum regionalnym, podczas ostatniej wizyty reżysera w Radomsku. Jak mówią organizatorzy niespodzianek jest więcej, trzeba śledzić stronę, gdzie cały czas działać będzie studio festiwalowe.

Na organizację tego zupełnie innego festiwalu placówka pozyskała dofinansowanie z ministerstwa, i jak zaznaczył Krzysztof Zygma, to właśnie ministerstwo zachęcało, żeby jednak wydarzenia nie odwoływać.

Adres festiwalu: www.rozewiczopen.pl.