Rok bez studniówek. Drugi taki od zakończenia II wojny światowej

Dział: reklama
17/01/2021 - 09:30
Bardziej pamięta strach niż żal, że bal, na który cieszyła się od kilku miesięcy, się nie odbył. Był nawet pomysł, żeby ich studniówka odbyła się rok później, razem z klasą o rok niżej, ale każdy zajął się swoim życiem i szybko o tym zapomniano. Od zakończenia II wojny światowej studniówek nie było tylko raz: w 1982 roku, w stanie wojennym. W 2021 zdarzy się drugi
Janusz Kucharski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W 1982 roku studniówek nie było. Bo 13 grudnia 1981 w Polsce wprowadzono stan wojenny. To był pierwszy taki przypadek od zakończenia II wojny światowej. A w tym roku zdarzy się po raz drugi, tym razem przez epidemię koronawirusa, która opanowała świat.

Od prawie roku żyjemy w reżimie sanitarnym, na każdym kroku obostrzenia i zakazy, wszystko, żeby nie przybywało zakażonych. Trudno wyobrazić sobie maturalny bal w maseczkach i z dystansem społecznym. W szkołach zdecydowano: studniówek w tym roku nie będzie.

W sklepach nie było, trzeba było

Pozostało 90 % tekstu
Jesteśmy najbardziej radomszczańscy na świecie

Czytaj Gazetę Radomszczańską gdziekolwiek jesteś