Przed trzecią falą koronawirusa. Teraz musisz mieć maseczkę, szalik jej nie zastąpi

Dział: Aktualności
24/02/2021 - 15:23
Jak poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski, są województwa, w których nowych przypadków jest zdecydowanie więcej. Jeśli chodzi o województwo łódzkie, sytuacja jest teraz lepsza niż podczas drugiej fali, kiedy byliśmy wysoko w statystykach. Teraz mamy 15,8 nowych zachorowań dziennie na 100 tys. mieszkańców i 15 procent pozytywnych testów.

- Przed nami czas rozwoju pandemii - mówił minister. - Wskazanie od analityków mówi, że szczyt trzeciej fali, przy odpowiedzialnym zachowaniu, będzie na poziomie 10, 12 tys. nowych zachorowań dziennie. Teraz mamy stabilne 8 tys.

Nowe zasady obostrzeń od soboty, ale tylko w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie sytuacja jest najgorsza. Tam minister cofa to wszystko, co zostało odmrożone przed dwoma tygodniami.

minister niedzielski

(fot. MZ)

Dla wszystkich natomiast kwarantanna dla wszystkich, którzy przyjadą z Czech i Słowacji, od 27 lutego. Zwolnienie tylko po okazaniu negatywnego testu wykonanego w ciągu ostatnich 48 godzin od wjazdu do Polski.

[CZYTAJ] Policjanci wciąż pilnują domu poseł Milczanowskiej. Od października, od Strajku Kobiet

I jeszcze kwestia maseczek, co było już zapowiadane. Nie będzie można używać szalików, bandan, chust czy przyłbic jako jedynej ochrony. Trzeba będzie używać maseczek.

Minister Niedzielski zachęcał do korzystania z aplikacji Stop Covid i wietrzenie pomieszczeń. I jak do tej pory zachowania dystansu społecznego.