Prezydent pyta o przyszłość. Mieszkańcy: Może najpierw załatwimy zaległości?

Dział: Tylko u nas
10/11/2020 - 15:49
Prezydent Jarosław Ferenc poprosił mieszkańców, by napisali, jak sobie wyobrażają Radomsko w 2030 roku. Odpowiedzieli: „W 2030. r. chciałbym ujrzeć Radomsko jako miasto z perspektywami i rozwojem na przyszłość. Sama strefa inwestycyjna to za mało, remonty dróg, chodników, rewitalizacje... to wszystko dzieje się w większości miejscowości i nie świadczy o jego postępie. Naszemu miastu brakuje ducha młodzieży”. „Panie Prezydencie, zależy mi na rozwoju i dobrej przyszłości mojego miasta, ale nie mogę oderwać się od rzeczywistości...”. „ Bardzo byśmy chcieli aby miasto było czyste nie tak jak teraz”. „Moim zdaniem żeby zatrzymać ludzi w naszym mieście trzeba im stworzyć centrum miasta w którym będą chcieli spędzać czas i być z niego dumnym.

W czwartek, 12 listopada, radni będa debatowali nas strategią Radomska do 2030. Wcześniej ogłoszono konsultacje społeczne. Można było zgłaszać swoje propozycje online, listownie, na tablicy ustawionej pod urzędem miasta. O czym pisali mieszkańcy?

Oto ich prośby/uwagi/pomysły:

Ankiety online

m Nowy asfalt na każdej drodze, bo jest dziura na dziurze. Prawdziwa galeria

m Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi i młodzieży. Jest więcej nowych lub odnowionych placów zabaw i miejsc aktywności sportowo-rekreacyjnej a także Miejski Ogród typu palmiarnia, motylarnia czy ogród botaniczny. Centrum tętniące życiem, szczególnie wieczorem, otwarte restauracje, bary, kawiarnie itp. Odrestaurowane stare kamienice, bez szpecących reklam. Uregulowana, zagospodarowana i czysta rzeka Radomka.

m Panie Prezydencie, zależy mi na rozwoju i dobrej przyszłości mojego miasta, ale nie mogę oderwać się od rzeczywistości... Dwa lata temu obiecywał Pan ucywilizowanie ulicy Wąskiej w Radomsku. Mimo wielu przypomnień e-mailowych uliczka dalej zarasta pokrzywami, chwastami, a ludzie, często starsi, mają problem, żeby bezpiecznie się po niej poruszać. Po deszczu czy zimą trudno przez nią przejść - dobrze, że tylko raz się zdarzyło, że jedna z mieszkanek przewróciła się na niej.. Może zanim zaczniemy planować, załatwmy zaległości.

m Przede wszystkim chciałbym, aby Radomsko za kilkadziesiąt lat było

Pozostało 90 % tekstu
Jesteśmy najbardziej radomszczańscy na świecie

Czytaj Gazetę Radomszczańską gdziekolwiek jesteś