[Porozmawiajmy o Radomsku] Jak wyobrażamy sobie miasto w 2030 roku

Dział: Aktualności
30/09/2020 - 12:21
Miasto pracuje nad strategią. Prezydent pyta mieszkańców: jak wyobrażacie sobie miasto za dziesięć lat? W 2009 r. radni uznali, że mamy być „miastem otwartym”. Mieliśmy nawet hasło promocyjne: Radomsko - miasto otwarte od 1266. Minęło 11 lat i... sami Państwo wiedzą, jak jest. Jednak słowo kluczowe dla tamego pomysłu - owa otwartość - wciąż jest najlepszym do opisania naszej przyszłości. Co się za nim powinno kryć?
Andrzej Andrysiak, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Porozmawiajmy o Radomsku, zaprasza mieszkańców prezydent Jarosław Ferenc i stawia kluczowe pytanie: jak sobie wyobrażacie miasto w 2030 roku. Pretekst jest ważki, trwają prace nad aktualizacją strategii rozwoju miasta, a Radomsko jakby na rozdrożu, rozdarte między marzeniami i rzeczywistością. Jak stać się silniejszą i sprawniejszą wspólnotą? Czego trzeba dokonać, by nasz wspólny los był lepszy? Do czego dążymy? „Miejmy odwagę rozmawiać o naszej przyszłości i tworzyć wyzwania, które pozwolą nam iść do przodu”, zachęca prezydent. Jako że odwagi nam nie brakuje, a i obserwacji dotyczących miasta mamy multum, spisaliśmy najważniejsze, naszym zdaniem, kwestie, które zdecydują o tym, jakim miastem będziemy w 2030 roku.

Jak było

W 2009 roku miasto przygotowało strategię marki. Opisano w niej, jak chcemy, by miasto się kojarzyło, jak je promować, jakich użyć narzędzi. Radomsko miało być „nowoczesnym miastem ludzi przedsiębiorczych, aktywnych, dumnych ze swojej historii, tradycji i osiągnięć”. Miastem zadbanym i ładnym, przyjaznym dla mieszkańców i gości, dobrym miejscem do życia i prowadzenia biznesu. Stworzono także personifikację marki. Z

Pozostało 90 % tekstu
Jesteśmy najbardziej radomszczańscy na świecie

Czytaj Gazetę Radomszczańską gdziekolwiek jesteś