Po publikacji GR: Potrzebne śledztwo. Nic nie zostało „wyjęte z kontekstu"

Dział: Aktualności
14/01/2021 - 12:05
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej potwierdza, że posiadanie Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia miało wpływ na ocenę wniosku o przyznanie 23 mln zł PGK dotacji na remont i modernizację zakładu w Płoszowie  l Miejska spółka żąda od Gazety sprostowania informacji zawartych w artykule „Milionowa dotacja i lewe oświadczenie PGK”. Zarzuca nam „nierzetelność”.  l Ale w opublikowanym na swojej stronie internetowej oświadczeniu oraz we wniosku przesłanym redakcji wprowadza opinię publiczną w błąd  l  Pisze, że wypowiedź wiceprezes PGK, w której potwierdziła, że spółka miała „zarys” dokumentacji, została wyrwana z kontekstu. To nieprawda, czego dowodzi zapis rozmowy, który publikujemy l Spółka informuje także, że policja prowadziła już w tej sprawie postępowanie i je umorzyła. Poznaliśmy jego kulisy. Policja nie badała przedstawionych przez nas dowodów ani relacji świadków, jedynie dokumenty dostarczone przez spółkę. Nikogo nie przesłuchano
Andrzej Andrysiak, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Co napisaliśmy w tekście „Milionowa dotacja i lewe oświadczenie PGK”.

W 2019 roku PGK otrzymał na modernizację i rozbudowę Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Płoszowie 23 mln zł unijnego dofinansowania.

Gdy występowała o dofinansowanie, w lipcu w 2018 roku złożyła pod rygorem odpowiedzialności

Pozostało 90 % tekstu
Jesteśmy najbardziej radomszczańscy na świecie

Czytaj Gazetę Radomszczańską gdziekolwiek jesteś