Platforma składa doniesienie w sprawie niszczenia plakatów wyborczych

Dział: Aktualności
03/07/2020 - 17:54

Media

Łukasz Więcek, w imieniu pełnomocnika komitetu wyborczego Platformy Obywatelskiej, złożył w piątek zawiadomienie na policji w sprawie przestępstwa polegającego na niszczeniu i kradzieży banerów wyborczych. Chodzi o zniszczenie kilkudziesięciu plakatów z wizerunkiem Rafała Trzaskowskiego, oraz osiem kradzieży. Platforma przekazał policji dokumentację fotograficzną.

Za niszczenie i usuwanie plakatów wyborczych grozi grzywna do 5000 zł. Można też dostać mandat od policji do 150 zł. W piątek na konferencji prasowej członkowie Platformy Obywatelskiej mówili, że takie działania nasiliły się w ostatnich dniach w stosunku do plakatów wyborczych Rafała Trzaskowskiego.
- W tym tygodniu mieliśmy przykład tego, jak nie powinno się prowadzić kampanii wyborczych. W środę na ulicy Narutowicza zginęło kilkadziesiąt banerów. Duża ich liczba została zniszczona na terenie miasta i powiatu - mówił Rafał Dębski, przewodniczący rady miasta. - Uważamy, że w ten sposób nie można postępować, niezależnie od tego, czy jest to kandydat nam bliski czy nie. Proszę pamiętać, że baner wyborczy jest czyjąś własnością. Jego niszczenie lub kradzież jest przestępstwem. Apeluję do wszystkich, by tych działań zaprzestali.

Członkowie Platformy pokazali kilka zniszczonych plakatów. Jedne zamalowane, inne podarte i zalane farbą. (patrz galeria)

- Osoby, które tutaj stoją przed Państwem, angażowały się w niejedną kampanię wyborczą. Ale muszę powiedzieć, że w tym roku akty wandalizmu są olbrzymie. Plakaty są niszczone i kradzione - mówił radny powiatowy Marek Rząsowski.