[Piłka nożna] Mecze naszych drużyn: Festiwal słupków i poprzeczek

Dział: Sport
02/09/2020 - 11:26
W 6. kolejce Klasy Okręgowej „KEEZA” Piotrków Trybunalski w meczu na szczycie tabeli Start Lgota Wielka przegrał z liderem Włókniarzem Moszczenicą, który umocnił się na 1. miejscu, tym bardziej, że w derbach powiatu KS Niedośpielin uległ u siebie Pilicy Przedbórz. Piłkarze częściej niż zwykle, szczególnie w Gomunicach i Gorzędowie, obijali słupki i poprzeczki

n  KS Niedośpielin - Pilica Przedbórz 3:4 (3:0) Bramki: Adrian Malicki 26., Bartłomiej Ozga 33., Sebastian Kurek 44. - Wiktor Majewski 47., Marek Jończyk 57., Rafał Barabasz 87., Jakub Tazbir 90.+3.

W 26. minucie Seweryn Kowalski zacentrował z rzutu rożnego, a Adrian Malicki popisał się ładnym uderzeniem z woleja. Kilka minut później Kowalski podał z rzutu wolnego, a wynik podwyższył Bartłomiej Ozga. W końcówce 1. odsłony Kowalski - „król asyst” gospodarzy w tym sezonie - ograł na lewym skrzydle jednego z obrońców Pilicy i płaskim podaniem obsłużył Sebastiana Kurka, który podwyższył prowadzenie gospodarzy na 3:0. Tuż po zmianie stron po centrze z prawej strony boiska Jakuba Tazbira gola zdobył Wiktor Majewski. 10 minut później, po rzucie rożnym głową, kontaktowego gola zdobył Marek Jończyk. W 87. minucie po indywidualnej akcji do wyrównania doprowadził Rafał Barabasz. Już w doliczonym czasie gry po klasycznej kontrze wynik ustalił Tazbir.

- W tym meczu kibice mogli obejrzeć dwa oblicza Niedośpielina i Pilicy. Do przerwy zagraliśmy bardzo agresywnie. Wykorzystaliśmy trzy sytuacje po stałych fragmentach gry i asystach, których mamy najwięcej. Goście praktycznie nie istnieli. Nawet po stracie piłki szybko ją odbieraliśmy. W przerwie w Pilicy Sebastiana Motykę zmienił Tazbir, który zmienił oblicze meczu. Na początku zaliczył asystę, rządził prawym skrzydłem i zdobył decydującą bramkę. Spotkanie mogło potoczyć się jednak inaczej.