Pierwsi radomszczanie zaszczepili się w punkcie przy Piastowskiej

Dział: Aktualności
19/04/2021 - 08:43
W poniedziałek 19 kwietnia kilka minut przed godz. 8 rano przed wejściem do bursy szkolnej przy Piastowskiej stało już kilka osób. Zaraz za drzwiami żołnierz WOT, który kierował pacjenta w odpowiednie miejsce, bo najpierw trzeba usiąść i wypełnić dokumenty. Tak rozpoczął swoją działalność pierwszy w województwie masowy punkt szczepień przeciw Covid-19. Kolejny ruszy w Przedborzu, za kilka dni.

Jesteśmy miastem pilotażowym. To znaczy pierwszym w województwie łódzkim, na naszym przykładzie mają się uczyć inni. W bursie od dzisiaj działają trzy stanowiska, szczepią trzy zespoły, potem na drugą zmianą kolejne trzy. Pacjenci nie ukrywali, że są zadowoleni. Bo dowiedzieli się w piątek, zadzwonili pod 989 i zapisali na dzisiaj. Na szczepienie czekali więc zaledwie kilka dni.

[CZYTAJ] Lekarz mnie nie widział, ale poprawił mój stan zdrowia. Na papierze

masowy punkt szczepień 2 

Punkt działa od dzisiaj. Jako pierwszy w województwie

W zorganizowaniu punktu uczestniczyli pracownicy SP ZOZ Profamila, pracownicy starostwa, a od dzisiaj pomagają strażacy ochotnicy i Terytorialsi.

Dzisiaj rano w punkcie byli też dziennikarze, władze powiatu udzielały wywiadu, a pacjenci opowiadali o swoich odczuciach. Od jutra będzie normalnie, to znaczy szczepienia bez kamer, mikrofonów i aparatów.

Slider