Ozdrowieńcy wracają do DPS-u. Podopieczni już po pierwszej dawce szczepionki

Dział: Tylko u nas
27/01/2021 - 20:29
Ognisko koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej w Radomsku opanowane. Kolejni pensjonariusze po pokonaniu choroby wracają ze szpitali do swoich pokoi przy Krasickiego.

Pierwsze zachorowania na Covid-19 odnotowano 28 grudnia. Do połowy stycznia do szpitali w Radomsku i Bełchatowie trafiło ponad 40 pensjonariuszy. Sześciu z nich zmarło, w tym jedna osoba, u której nie wykryto koronawirusa.

Na dzisiaj 17 ozdrowieńców wróciło już do domu pomocy, 20 innych wciąż jednak jest hospitalizowanych. W izolacji pozostaje 9 pracowników, a kolejnych sześciu przebywa na zwolnieniach lekarskich.

dps radomsko

(Fot. Starostwo Powiatowe)

W DPS Radomsko mieszka obecnie 33 podopiecznych. Placówka funkcjonuje w podwyższonym reżimie sanitarnym. Pracownicy DPS zostali zabezpieczeni w odpowiednie środki ochrony indywidualnej zwiększające bezpieczeństwo zarówno ich samych jak i pensjonariuszy.

- Wszyscy obecni pensjonariusze obu DPS-ów, tego w Radomsku i Radziechowicach, otrzymali już pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 - informuje Fabian Zagórowicz, członek zarządu powiatu.

[CZYTAJ] Za szybko na śliskiej drodze. Kierowca iveco jazdę zakończył na płocie