Noc Muzeów 2021 w Radomsku: wyjątkowy weekend 15 - 16 maja

Dział: Aktualności
10/05/2021 - 09:41
Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zaprasza na niepowtarzalną, inną niż wszystkie NOC MUZEÓW. W tym roku wyjątkowo będzie można zwiedzać ekspozycje przez dwa dni: w sobotę i niedzielę.

W nadchodzący weekend 15 - 16 maja radomszczańskie muzeum zaprasza do odwiedzenia ciekawych wystaw czasowych, które goszczą od pewnego czasu, ale ze względu na obostrzenia nie było zbyt wielu okazji, aby je poznać. "Świat toruńskiego piernika" - wystawa Muzeum Okręgowego w Toruniu, prezentowana w Galerii muzeum.

– Zwiedzający poznają historię piernikarstwa, receptury, doskonałym dopełnieniem będą warsztaty własnoręcznego formowania pierników dekoracyjnych połączone z wypiekiem - zaprasza na wystawę Alina Wilkoszewska z muzeum regionalnego. 

Drugą wystawą czasową jest interaktywna wystawa Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie pt. "Doświadczalnia". Jest ona prezentowana w sali wystaw czasowych.

– Zwiedzający ją poznają jak funkcjonują zmysły, iluzje optyczne... Nauka przez zabawę. Łamigłówki i eksperymenty - zachęca Alina Wilkoszewska.

Ponadto w muzeum można oglądać zbiory prezentowane w ramach wystaw stałych. 

[CZYTAJ] Stypendia pomostowe dla absolwentów szkół ponadpodstawowych

Podczas zwiedzania należy pamiętać o panujących wewnątrz pomieszczeń zasadach sanitarnych: maseczka, dystans, dezynfekcja. 

Noc Muzeów jest wydarzeniem bezpłatnym

noc muzeów 2021

Slider