[ZDJĘCIA] Niektórzy lubią poezję. Wieczór z Szymborską ze Sceną Poezji MDK

Dział: Imprezy
08/02/2019 - 19:02

Pytania, zdumienia, zachwyty. Wieczór z poezją Wisławy Szymborskiej w Miejskim Domu Kultury

 Scena Poezji MDK Szymborska1

Niektórzy lubią poezję - tak zaczyna się jeden z ponad 200 wierszy noblistki, uwielbianej na całym świecie. Dzisiaj wieczorem w sali kameralnej można było wysłuchać programu poetyckiego Sceny Poezji, grupy, którą prowadzi instruktor Małgorzata Wesołowska. Widownia była pełna do ostaniego miejsca, a ze sceny popłynęły słowa proste, zabawne, dobitne, a jednocześnie zaskakujące i piękne. Tak charakterystyczne dla Szymborskiej, że jej wierszy nie można ani pomylić, ani porównać z innymi.

Małgorzata Wesołowska przygotowała program pokazujący prostotę i złożoność, piękno i zło tego świata. Pokazując Szymborską. Odkrywając poetkę przed słuchaczami, bo okazuje się, że niby wszyscy jej wiersze znają, ale kiedy zapytać o tytuły, na myśl przychodzi im tylko ten o kocie w pustym mieszkaniu. Po dzisiejszym wieczorze wymienią o wiele więcej.

Scenariusz i reżyseria: Małgorzata Wesołowska. Wystąpili: Elżbieta Jóźwiak, Przemysław Klekot, Janusz Kucharski, Mikołaj Malicki, Karol Mazurek, Milena Nowakowska, Alicja Soczyńska, Grażyna Śliwakowska. Muzyka, śpiew Beata Garbarz-Hebda, skrzypce Joanna Hebda.